Pozycjonowanie to ostatnio bardzo ważna gałąź pod względem reklamowym. Krótko o AdWords oraz pozycjonowanie katowice. ZapraszamCzy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji witryny w wyszukiwarkach. W założeniach jest to bardzo nietrudne, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania...Pozycjonowanie to ostatnio bardzo ważna gałąź pod względem reklamowym. Krótko o AdWords oraz . Zapraszam

Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

pozycjonowanie katowice

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji witryny w wyszukiwarkach. W założeniach jest to bardzo nietrudne, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie proste. Przy pozycjonowaniu trzeba mieć na uwadze bardzo dużo czynników na przykład: obszar gdzie dana strona ma swoją działalność, konkurencje i wiele innych ważnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, zatem na efekty trzeba czasami poczekać kilka miesięcy. Oczywiście jest mnogość metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.


Liczne metody pozycjonowania

pozycjonowanie katowice

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Właściwe pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, brak ryzyka usunięcia witryny z pozycji. Jest też blackhat pozycjonowaie jest to totalne przeciwieństwo i daje szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na usunięciu witryny w wyszukiwaniu. Niestety wiele pozycjonerów wykorzystuje tą właśnie metodę, co na szczęście jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Dobre słowa kluczowe = dobre efekty

Dobór fraz to istotna kwestia, ponieważ to od tego zależy czy nasza podstrona na dane słowo będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego Seo'wca sprawa doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, bo jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Dodane: 25-04-2015 08:42

Widok do druku:

pozycjonowanie katowice